גיבוי נתונים בענפים שונים כולל פיננסים – למה זה חובה?

לאור ריבוי הפריצות לחברות בענף פיננסי נשאלת השאלה:” מה קורה שם עם גיבוי של נתונים והגנה עלהם. כולם יודעים שבשנים האחרונות חלה עלייה מתמדת בשימוש בכלים דיגיטליים בכל התחומים ותחום הפיננסי לא נשאר מאחור. אבל יחד עם זאת גם מספר פריצות לאתרים ומערכות מידע גדלו. כולם זוכרים את הפריצה “המפורסמת” למאגר של חברת ביטוח שרביט, לאתרים של עורכי דין, לחברה של אחסון אתרים, לאתרי של חברות ממשלתיות רבות ועוד. אלו המקרים המדווחים והכי בולטים, אבל מה מספר המקרים, שמתרחשים מידי יום ולא מדווחים, עדיין אף אחד לא יודע.

להמשיך לקרוא גיבוי נתונים בענפים שונים כולל פיננסים – למה זה חובה?

איך עוברים הליך מדורג ומקבלים אזרחות ישראלית

בשנים האחרונות עוד לפני פרוץ מגפת הקורונה התקדמות בתחום הטכנולוגי, כניסה של חברות תעופה רבות לשוק, שגרמה לירידת המחירים כל אלו הביאו לגל של היכרויות, זוגיות ונישואים בין אזרחי ישראל ואזרחים ממדינות אחרות. הכל נראה חלומי, כאשר בן/בת הזוג ממדינה אחרת – יהודים, אז הם יכולים לקבל אזרחות על בסיס חוק השבות, אך במקרה שזה לא כך הדרך היחידה לקבל תושבות או אזרחות בישראל זה לעבור הליך מדורג.

להמשיך לקרוא איך עוברים הליך מדורג ומקבלים אזרחות ישראלית

תחום ההשקעות האלטרנטיביות

לכל אחד יש לא מעט חלומות, כאשר רק מיעוטים מהם מצליחים להגשים אותם. יש לא מעט אנשים שהחלום שלהם זה להפוך לאיש עסקים מוצלח וכל אחד מנסה להשיג את היעד בצורה שונה. ישנם אנשים שמחפשים הזדמנויות ויש כאלו שמאמנים בהתמדה ולא לוקחים סיכונים. בכל מקרה ברגע שיצוץ הזמנות לנסות את מזלם בארצות הברית אז כולם ייקחו אותה.

להמשיך לקרוא תחום ההשקעות האלטרנטיביות

איך מחשוב ענן משפיע על תחום של מסחר אלקטרוני?

כולם יודעים ומסכימים, שפריצה בעולם הטכנולוגי גרמה גם לפריחה בתחום של מסחר האלקטרוני. השחקן המרכזי בעולם הטכנולוגי זה מחשוב ענן.  בעצם זו מערכת מאפשרת לגשת לנתונים ששמורים בה מכל מקום בעולם, שקיימת בו גישה לאינטרנט. זה פוטר אנשים מצורך להוריד מספר לא קטן של תוכנות למחשב ובכך לגרום לדיסק קשיח של המחשב להיות עמוס בנתונים.

להמשיך לקרוא איך מחשוב ענן משפיע על תחום של מסחר אלקטרוני?

איך חוסכים בהוצאות של העסק?

כידוע לכל עסק יש הכנסות והוצאות, כאשר הרווח הנקי של העסק תלוי בשני הפרמטרים הללו. למעשה על הנייר הכל נראה מאוד קל, ככל שיהיו יותר הכנסות כך יהיה יותר רווח וככל שיהיו פחות הוצאות כך הרווח יגדל. ברור לכולם שבעלי העסקים תמיד משתדלים לעלות רווחים ואוספים בשביל זה את כל המאמצים. גם לגבי ההוצאות לרב מודעים בעלי העסקים שעליהם לצמצם אותם ככל שניתן ולפעמים הם מצליחים לעשות את הודות לרכישת סחורה אחרת, צמצום כוח אדם ועוד. אך לא כולם מודעים לכך שישה עוד דרך להפחית הוצאות והיא קשורה למיסים שאתם משלמים או יותר נכון לתשלומי ארנונה.

להמשיך לקרוא איך חוסכים בהוצאות של העסק?

נשים הרות שפוטרו בזמן משבר קורונה יהיו זכאיות לדמי לידה

שום דבר לא הכין את העולם לבואה של מגפת הקורונה גם ישראל לא הייתה יוצאת דופן. במהלך שנה וחצי האחרונים משק ישראל חווה כל כך הרבה תנודות ואי וודאות: בתי העסק נסגרו, תקנים צומצמו, עובדים פוטרו. כמובן, חשוב לציין שהתקבלו הסכמות ואושרה שורה של הנחות ומענקים לבעלי העסקים של ענפים שנפגעו קשות. הרשימה של ענפים מאוד ארוכה ולכן לא נתחיל לפרט אותה, במיוחד כאשר שורת המענקים מסתיים בקרוב ובימים אחרונים נפתחה אפשרות להגיש בקשה למענק אחרון.
להמשיך לקרוא נשים הרות שפוטרו בזמן משבר קורונה יהיו זכאיות לדמי לידה

האם מותר לי לא ללכת לעבודה בימים של אזעקה?

בזמן כאשר המשק עוד לא הצליח להתאושש ממגפת הקורונה, נקלעה ישראל לסבב הלחימה. כתוצאה מהסלמה במקומות רבים לא עובדים לא יכולים להגיע למקומות עבודה. בנוסף לכך שיציאה לרחוב במחוזים רבים בישראל הפכה להיות עניין עם סיכון ממשי גם נסגרו מסגרות לימוד של ילדים וזה דורש מהורים להישאר בביתם ולהשגיח על הילדים. בעקבות המצב מתעוררות לא מעט שאלות: האם מעסיק יכול לפטר במידה ועובד לא מגיע לעבודה? האם מגיע פיצוי כלשהו לעבוד שנשאר בבית להשגיח על ילדים, מכיוון שמוסדות חינוך סגורים? האם מעסיק יכול לפטר עובד שגויס למילואים? האם מגיע פיצוי לעובד, שלא הגיע לעבודה עקב מצב בטחוני?

להמשיך לקרוא האם מותר לי לא ללכת לעבודה בימים של אזעקה?

חשבונות דמו בתחום הפורקס

תקופה אחרונה הביאה איתה שינויים רבים: עסקים נסגרים, אנשים נשארים ללא מקומות עבודה ומקורות פרנסה. אבל יחד עם זאת יש גם כאלו שעשו “חשב מסלול מחדש” וקיבלו החלטה לפנות לתחום פיננסים.

להמשיך לקרוא חשבונות דמו בתחום הפורקס

בעלי עסקים כך תגנו על העסק שלכם מפני מתקפת סייבר

בתקופת הקורונה עסקים וארגונים רבים מתמודדים לא רק עם עניין הגבלות וסגר אלא גם עם מתקפות סייבר. אז למרות, שנושא הזה לא עומד ראשון בסדר עדיפויות הוא עדיין חייב להיות אחד מהחשובים. לאחרונה התרחשו לא מעט מתקפות פריצות, שמענו על חברות וארגונים גדולים, שמידע הרגיש נגנב והם קיבלו דרישת תשלום עבורו.

לכן, אם עד עכשיו לא ייחסתם לנושא הזה חשיבות רבה, כדאי שתשנו את הכיוון. אתם חייבים להגן על העסק שלכם וגם על המוניטין. דרך אגב, גם אם אתם עסק זעיר אל תזלזלו. יש עדויות ברשת, לכך שנפרצו אתרים של עורכי דין, אדריכלים ועוד. להמשיך לקרוא בעלי עסקים כך תגנו על העסק שלכם מפני מתקפת סייבר

מה קרה לעסקים בשנת 2020?

 

שנה 2020 מתקרבת לסיומה וזה בדיוק הזמן לעשות “חשבון נפש” ולסכם את ההישגים, לעדכן או לבנות תכוניות לשנה חדשה. נכון, ששנת 2020 הייתה לא דומה לאף אחת. זו הייתה שנה מאתגרת, ששינתה את התנהלות של העסקים כמעט בכל מקום, אבל יחד עם זאת היא גרמה לבעלי עסקים לשנות מסלול בצורה מהירה ביותר.

להמשיך לקרוא מה קרה לעסקים בשנת 2020?