שמחה בממלכה

שבוע של נתונים חיוביים הקפיץ את המטבע הבריטי – וגם את הרווחים לסוחרי האלגו-טריידינג

פאונד בריטי

הליש”ט הבריטי טיפס בשבוע האחרון, ובמסחר של יום רביעי הגיע ל ל-1.568 דולר לליש”ט. ביום חמישי תיקן הליש”ט מעט וירד לכ-1.556 דולר לליש”ט – עליה שבועית כ-2.3%, הגבוהה ביותר ב-3 השנים האחרונות. גם מול האירו עשה הליש”ט חייל ועלה לעומתו בפעם הראשונה מזה 6 שבועות.

עד כה, נתונים ריאלים גרועים בבריטניה פגעו בכוחו של המטבע המקומי, אך השבוע חזר מעט הצבע ללחיי התושבים בממלכה הבריטית הודות לניצני שיפור – מה שהקפיץ את המטבע המקומי. עם זאת, נתונים שוטפים אלו עשויים לתעתע, בוודאי בטווחים קצרים. זו גם הסיבה שהסתמכות על מערכת המסחר הממוחשבת מבוססת האלגוריתמים, האלגו-טריידינג, היא הדרך הטובה ביותר להרוויח מהשינויים התכופים.

מערכת המסחר האוטומטי של אלגו-טריידינג מצליחה לספק לסוחרים בשוק המט”ח רקורד הצלחה מרשים הודות למינימום סיכון שהמערכת מגלמת בתוכה, ומקסימום יעילות בזיהוי תנודתיות ומגמות מיידיות בשוק. הצלחת האלגו-טריידינג במסחר אוטומטי במט”ח, אינה תלויה בתחזיות או בהערכות של מומחים ובספקולציות כאלו או אחרות, אלא אך ורק ביכולת זיהוי הזדמנויות שאין שני לה. אז כיצד היא פועלת ומדוע יכולתה להשיג תשואה למשקיעים אינה תלויה בעלייה או ירידת ערכו של נכס מסוים?

ובכן, מערכת המסחר האוטומטי של אלגו-טריידינג מזהה רכישות וקניות של אותו נכס פיננסי, במקרה שלנו מטבע הליש”ט מול הדולר או האירו – ברגע הייוצרותן. יכולת התגובה המיידית של מערכת המסחר האלגוריתמי מאפשרת לה להגיב באופן מיידי ולפני שאר השוק. וכך, גם במקרה של עליית ערך מטבע הליש”ט, הצליחו סוחרי האלגו-טריידינג המתמחה במסחר אוטומטי במט”ח, לרכוש אותו ברמות השפל השבועיות ולמכור ברמות השיא.

חבילה של אופטימיות

למרות שהמסחר האוטומטי במט”ח באמצעות מערכת האלגו-טריידינג אינו תלוי בכיוון כלשהו, בואו ננסה להבין את המקור להתחזקות הפתאומית של מטבע הליש”ט החבוט. המשך תוכניות התמרוץ הכלכלי בבריטניה על ידי נגיד הבנק המרכזי מרווין קינג, אי-הורדה נוספת בריבית העומדת על שפל של 0.5%, מגמה שלילית בדולר, נתוני ייצור ובנייה חיוביים מכפי שצפו התחזיות בבריטניה, עלייה במכירות הקמעונאיות, עליה במדד מנהלי הרכש בתחום השירותים – כל אלו הצטרפו לחבילה נאה של אופטימיות בנוגע לשיפור בכלכלת הממלכה.

לאחר שלושה חודשי ירידה רצופים במדד הייצור במשק הבריטי, וחודש קודם של דשדוש, הנתונים שפורסמו בתחילת החודש הראו גידול בייצור בבריטניה – כשגם זאת מעל הצפי. מדד הבנייה שפורסם מאוחר יותר בשבוע שחלף המשיך את החדשות הטובות, ולא רק שהראה על שיפור אלא גם הביס תחזיות שציפו לירידה בבנייה. נתון המצביע על עלייה במחירי הבתים בבריטניה במשך ארבעה חודשים רצופים סייע אף הוא לאופטימיות בדבר ניצני התאוששות בתחום הנדל”ן. לכך נוסף נתונים טובים מהצפי בגירעון המסחרי, שהיה נמוך יחסית בחודש האחרון.

אוסף הנתונים החיוביים עלול להטעות אתכם לחשוב שכדאי למהר ולהשקיע בשוק הבריטי. ייתכן שאתם צודקים, אך לא ניתן לדעת זו בביטחון. הנתונים משתנים משבוע לשבוע והכלכלה הבריטית עדיין בבוץ, כמו רוב המדינות המפותחות. כפי שהמדדים הצביעו על שיפור בשבוע החולף, בשבוע הבא הם עשויים להשפיע על דשדוש או ירידה. כן, השקעה במקרים רבות היא סוג של הימור. אבל לא במקרה של האלגו-טריידינג שמתמחה במסחר אוטומטי במט”ח.

המסחר האוטומטי באלגו-טריידינג מאפשר להשקיע במינימום חשש ולצבור רווחים – בין אם מחיר הנכס הפיננסי בו אנו משקיעים יורד, עולה, או תנודתי. המערכת הממוחשבת רוכשת נכסים פיננסיים ברמות שפל ומוכרת ברמות שיא, כך שאי-הוודאות והשינויים בנתונים מדי שבוע, מדי יום, ואף מדי שעה, רק מסיימים להשגת תשואה נאה יותר על ההשקעה. אפשר לקרוא לזה בעצם – הצלחה בטוחה.

.

* מסחר אלגוריתמי במט”ח נחשב לאפיק השקעה ספקולטיבית. המידע המופיע באתר אינו מהווה יעוץ השקעות המתאים לצרכיו של כל אדם, ותשואת עבר אינה מעידה על תשואה עתידית. יש לקרוא את גילוי הסיכון המלא לפני התקשרות עם החברה לקבלת שרות כלשהו.