להגדיל חשיפה לגרמניה על חשבון יתר אירופה

השוק הגרמני מציג זה החודש החמישי ברציפות עלייה יציבה בהיקף הייצור לעומת המשך הסטגנציה ואף התכווצות בשאר גוש היורו
במחלקת המחקר של בית ההשקעות ממליצים להגביר את החשיפה למדד הדאקס הגרמני, זאת על רקע פרסום נתוני הייצור שהצביעו על התאוששות במשק הגרמני. במערכת ציינו בנוסף כי מדד הדאקס הניב עד היום למשקיעים תשואה של כ-20% בשנה האחרונה. עם זאת, החששות ממצבן הכלכלי של שכנותיה של גרמניה והבעייתיות סביב החוב של יוון, הובילו לתיקון שהוביל להיחלשות של 7.5% במדד הגרמני במהלך החודש האחרון.

להערכת כלכלנים, המשק הגרמני ומדד המניות המרכזי שלו ייהנו בטווח הבינוני מהשקט שצפוי לשרור בגזרת החוב היווני. על פי מצב העניינים הנוכחי, ההערכות בשוק הן כי יוון תגיע להסדר עם מדינות אירופה וקרן המטבע העולמית ואכן תשלם בזמן את חובותיה.
הנתון המרכזי שפורסם בגרמניה בתחילת השבוע הוא נתוני ההזמנות של חברות הייצור. מדובר כאן בכחמישית מפעילות המשק הגרמני.

למרות שהנתון הרשמי ירד מ-52.8 נקודות בחודש מארס ל-52.1 נקודות בחודש אפריל, ההישארות של הנתון מעל רף של 50 נקודות, מציינת כי שוק הייצור הגרמני ממשיך להתרחב, ומציין כאן את החודש החמישי ברציפות של צמיחה יציבה המעניקה רוח גבית לשוק ההון הגרמני.

גוש היורו פרט לגרמניה שנחשבת לקטר של הגוש, ימשיכו לסבול מסטגנציה בתחום הצמיחה והייצור ומשיעורי אבטלה גבוהים, בעיקר במדינות כמו איטליה וספרד.

לסיכום, למשקיעים מומלץ להקטין חשיפה לשוק האירופאי שעדיין סובל מקשיי התאוששות ולהגדיל על חשבון החשיפה לאירופה את החשיפה לשוק הגרמני בדגש על המדד המוביל, מדד הדאקס שצפוי לחוות בטווח הקצר עד בינוני תיקון כלפי מעלה.