חמשת השלבים בפיתוח תכנה למסחר אוטומטי בשוק ההון

להלן חמשת השלבים המתרחשים בטרם זוכים בתיק השקעות מנוהל בתכנה למסחר אוטומטי הפועלת עבורם במשך 24 שעות במהירות על אנושית:

  1. פיתוח אסטרטגיה למסחר אוטומטי.
  2. פיתוח אלגוריתמים למסחר והרצה לבדיקה על נתוני עבר.
  3. כוונון מדויק והתאמה אופטימאלית של האלגוריתם שנבחר למסחר.
  4. בדיקה על חשבון דמו וחשבון אמיתי בשוק הרלוונטי.
  5. השקת התוכנה למסחר.

צוות האנליסטים הבכיר, המורכב ממנתחים טכניים מובילים ובעלי ניסיון רב שנים במסחר בבתי השקעות בארץ ובחו”ל, מפתח אסטרטגיות למסחר ממוחשב בשוק ההון ומפעיל כלים ייחודיים ובלעדיים לשם כך.

שילוב בין ידע וניסיון מצטבר: השילוב בין ידע וניסיון בניתוח שווקים ונתונים, הפקת גוף נתונים רחב מתוך מחקר שערים היסטורי רחב היקף, שילוב מומחים ממגוון דיסציפלינות לטובת חידוד המסקנות ויישום הידע האנושי בהרכבת המכשיר המבצע את המסחר. היתרון שבהון האנושי שבישראל, בפרט בתחומי התכנות והכלים המתמטיים, מאפשר לנו לגייס את מיטב המוחות כך שיפעלו בסינרגיה עם המומחים לשוקי ההון ויעניקו תוצאה המשקללת מקסימום פרמטרים לטובת בחירת אסטרטגייה.

התוצאה: אלגו-טריידינג, מסחר אוטומטי בשוק ההון

האלגו-טריידינג היא מערכת מסחר אוטומטי ממוחשבת המבוססת אלגוריתמים,  אשר תופסת חלקים הולכים וגדלים במסחר בשוקי ההון בארץ ובעולם.

מה מציעים?

אנו מפעילים בהצלחה אלגוריתמים מתקדמים למסחר במדדים, במט”ח ובסחורות מזה זמן רב: בזמן בו ברוקר מרים טלפון אל מעבר לים מבצע רובוט המסחר מספר רב של פעולות במהירות האור : הרובוט ממשיך בכך כאשר הברוקר יוצא לקפה, שב לביתו וישן את שנתו : זאת ועוד, בבת אחת משקללים אלגוריתמים מתקדמים מגוון רחב של פרמטרים שונים מהעולם כולו ומיישמים החלטה בהוראת מסחר מיידית : לחילופין, ברגע בו אותם פרמטרים משנים כוון, ניתן באופן אוטומטי האות לסגת. ברגע זה האלגוריתם אינו נשאר לתהות על הנסיבות (ולהמשיך לצלול) אלא חותך, כדרכו, במהירות האור.

אלגו-טריידינג: תפוקות

כאשר מביטים בנתונים שצוברים מכשירי המסחר האוטומטיים שלנו צץ ועולה מוטיב החיסכון הנוסף כתוצאה מחסינותו של הרובוט החביב לימים רעים (או אופטימיים מדי), לעייפות או לדעות קדומות, לבוס תובעני או תנודתיות לא מוסברת : המנגנון חסין לחלוטין מפני טעויות הנובעות מהמישור הרגשי האנושי, ונותן את “דעתו” המיוחדת רק על נתונים ממשיים – גם אם לפניו מספר צמדים עצום בו זמנית – ועושה זאת הרבה לפני שבן אנוש היה מסוגל לצבור ולנתח אותם, לא כל שכן לקבל החלטה. היכולת לאזן בין קצות העולם בזמן אמת הנה ייחודית וכאן טמון אחד מהיתרונות במסחר אוטומטי.