השוק האמריקני יתחזק למרות עלייה של הריבית

העלאה מתונה של הריבית תשדר למשקיעים מצב של התאוששות ו”עסקים כרגיל” ותגביר ביקושים לאג”ח ממשלתי אמריקני שייהנה מעליית הריבית.
השוק האמריקני ימשיך לצמוח ומדדי המניות בוול סטריט ימשיכו להתחזק בטווח הארוך, ללא תלות מהותית במועד העלאת הריבית מצד ה’פד’ שכל כך מעסיק לאחרונה את הפעילים בוול סטריט.

לטענת המומחים, יש למשק האמריקני עוד מקום לצמוח והנתונים הפונדמנטליים נראים בו מאוד חיוביים. היתרון המהותי של המשק האמריקני לעומת שאר העולם ישמור על יתרון מהותי למניות האמריקניות לעומת שווקי המניות האחרים בעולם. דבר צפוי נוסף בטווח הארוך שישפיע על השוק בצורה חיובית, הוא מציאת תחתית למחיר הנפט. לטענת המומחים, ייתכן שנראה את הזהב השחור יורד עד לרמת שפל של 40 דולר לחבית, אך מציאת התחתית תסייע לשוק להתכונן לעתיד ולחברות אחרות הנמצאות בסקטורים מוטי אנרגיה כמו חברות תובלה ותעופה, לרשום תוצאות טובות במיוחד ברבעונים הקרובים.

אנו מעריכים, כי המשקיעים בוול סטריט יראו העלאת ריבית מצד ה’פד’ כחזרה למצב של “עסקים כרגיל”, מצב שבו הריבית היא נמוכה ולא אפסית הוא מצב נורמאלי שמשדר יציבות, סביבה שבה ניתן אפילו לחזור לחשיפה גדולה יותר לנכסים סולידיים כמו אגרות חוב ממשלתיות שהביקוש להן צפוי לגדול בהתאם לעליית הריבית.
לסיכום, למשקיעים לטווח הארוך מומלץ לשמור על חשיפה מתונה לשוק האמריקני ולא להיבהל מהצהרות כאלה או אחרות של ה’פד’.