הריבאונד של הניקיי עשוי לסמן ריבאונד בוול סטריט

פורסם בתאריך: 10.02.14

אין שום סיבה להספיד את האפיק המנייתי למרות ירידות השערים שספגו המדדים המובילים מתחילת 2014

שוק המניות העולמי רשם מתחילת 2014 ירידות כואבות, לאחר התחזקות מרשימה ב-2013. להערכתנו, לשוק המניות בעולם יש עוד אפסייד חיובי משמעותי ואין עדיין צורך להספיד את האפיק המנייתי למרות הירידות האחרונות.

המשקיעים במניות סיכמו מתחילת השנה ירידת ערך מהותית בערך הנכסים שלהם. בעוד המשקיעים בארה”ב ראו את ה-500S&P משיל מערכו כ-4%, מדד הניקיי היפני פתח את שנת 2014 באופן גרוע במיוחד עם צניחה חופשית של 11%. על פניו נראה כי קיימת קורלציה בין שוק המניות היפני לשוק המניות האמריקני, רק שבאופן טבעי, השינויים האחרונים ועיקר החדשות הגיעו מיפן וכך גם התנודתיות במדד זה.
אחרי הכל, בשתי המדינות כיום הבנקים המרכזיים מזרימים הון למשק על מנת ולייצב את הכלכלות. למרות שגודל הכלכלה היפנית הוא שליש מהכלכלה האמריקנית, הבנק המרכזי ביפן הזרים חודשית למשק היפני סכומים דומים לסכומים שהזרים ה’פד’ לשוק האמריקני. מכאן, ה-500 S&P זינק ב-2013 בעקבות תוכנית התמריצים של ה’פד’ ב-29% לעומת הניקיי שרשם זינוק של 57% במהלך 2013.

הניקיי במבחן

מדד המניות היפני, הניקיי, פתח את השבוע בעליות כשעלה ביום שני ב-1.8% לרמה של 14,718.34 נקודות – הרמה הגבוהה ביותר מאז ה-31 לינואר. אם הערכות כי נתוני שוק התעסוקה בארה”ב לחודש ינואר יעודכנו כלפי מעלה ונתוני הצמיחה יישארו יציבים, נראה כי השוק יתאושש מצמצום תוכנית ההרחבה של ה’פד’ שפגעה במשקיעים במניות במהלך חודש ינואר.
לגבי מדד הניקיי, לטווח הארוך, רמת התמיכה ב-13,540 נקודות היא רמה חשובה ששמירה עליה מסמן פוטנציאל להתחזקות לטווח הארוך.התאוששות המשק היפני כפי שראינו את תחילתה בתחילת שבוע המסחר הנוכחי עשויה לסמן התחזקות צפויה במדדים המובילים בוול סטריט בשבוע הקרוב.

אנו ביוטרייד ממליצים להשקיע באמצעות מערכת מסחר ממוחשבת, אלגו טריידינג, בתחום המדדים וגם בנכסים אחרים כמו מטבעות וסחורות. מסחר באמצעות אלגו טרייד נותן מענה מצוין לבעיית התנודתיות בתיק ההשקעות. אלגוריתם המסחר משנה באופן תדיר את הפוזיציה על פי שינויים במגמות המסחר בנכסים המרכיבים את תיק ההשקעות. באמצעות רובוט מסחר בבורסה, המשקיעים נהנים מהגנה מפני תנודות חריפות בשוק ולמעשה נהנים מרווחים הנגזרים מניצול התנודתיות בשוק על ידי מערכת האלגו טרייד, אותה תנודתיות שמובילה להפסדים בטווח הקצר לחלק גדול מהמשקיעים האנושיים.