הפאונד מול הדולר הקנדי – פוטנציאל רווח גבוה

נתוני המאקרו מצביעים על צמד המטבעות הפאונד מול הדולר הקנדי הוא בעל פוטנציאל הרווח הגדול ביותר.

מחלקת המחקר שלנו ממליצה למשקיעים במט"ח לבחור בפוזיציית A לונג בצמד המטבעות – ליש"ט-דולר קנדי. הנחת העבודה שלנו היא, כי בטווח הבינוני נראה את הלירה שטרלינג מתחזקת לעומת הדולר הקנדי שצפוי להמשיך ולהיחלש משמעותית.

הנתונים הכלכליים של האי הבריטי נראים מצוין. 
בסוף השבוע האחרון הנתונים הכלכליים של בריטניה הציגו את cheap nba jerseys הצמיחה הגבוהה ki?inin ביותר באנגליה מאז שנת 2007 ערב פרוץ משבר האשראי העולמי. המשק הבריטי צמח ב-2013 ב-2.8% ??? ואילו התמ"ג רשם זינוק של 1.9%. השיא הזה בצמיחה ממקם את אנגליה ככלכלה המתפתחת בקצב המהיר ביותר במערב אירופה. למעשה, כלכלת בריטניה צומחת בקצב מהיר פי 4 מכלכלת גרמניה שהמשק שלה צמח ב-2013 ב-0.4% בלבד.
האנליסטים נעים בין אופטימיות יתרה לאופטימיות זהירה לגבי מצב המשק הבריטי. המספר הקובע הוא 0.8% – שיעור הצמיחה של המשק בבריטניה ברבעון השלישי. ההערכות הזהירות הן שנראה ברבעון הרביעי של 2013 שיעור צמיחה דומה כשאנליסטים אופטימיים מעריכים כי נתון צמיחה של 0.8% ברבעון הרביעי הוא אפשרי ויצביע על התחזקות מהותית של הכלכלה בבריטניה. בעקבות השיפור במצב הכלכלה, הבנק המרכזי של אנגליה כבר רמז על בחינה של העלאת ריבית הבנק המרכזי כבר בחודשים הקרובים, דבר אשר צפוי להניע סוחרי מט"ח להמר על הפאונד הבריטי לפני cheap jerseys free shipping ההכרזה בפועל על העלאת הריבית. נתון נוסף שתומך בהעלאת ריבית cheap nfl jerseys בטווח הבינוני-קרוב באי הבריטי הוא ירידת שיעור האבטלה מ-7.8% בתחילת השנה ל-7.1% כיום, בדומה ל’פד’ בארה"ב, גם הבנק הבריטי מחכה למספר הקסם של 7% אבטלה cheap nfl jerseys במדינה על מנת לתת את האות להתחלה של העלאת ריבית הבנק המרכזי שנמצאת כיום בשפל היסטורי של 0.5%.

מן העבר השני של האוקיינוס, השכנה הצפונית של ארה"ב חווה פיחות בערך המטבע שלה –  הדולר הקנדי צפוי להמשיך להיחלש בשל העצירה בכלכלה הקנדית. 
ההכנסה הגבוהה ביותר והמשמעותית ביותר של המשק הקנדי היא מייצור וזיקוק של נפט. ירידה במחירי הנפט ברחבי העולם, בעיקר בשל מעבר לתחליפים ועלייה בהיצע בארה"ב גורמת לירידת הביקושים לדולר הקנדי. בנוסף, הבנק המרכזי בקנדה פרסמה הצהרה יונית לפיה הוא ימשיך לשמר רמת ריבית נמוכה כפי שהיא כיום, דבר התומך בהיחלשות המטבע. להערכתנו, לדולר הקנדי יש פוטנציאל היחלשות של כ-6% נוספים לעומת ערכו כיום, אל עבר רמת התמיכה הבאה שנמצאת סביב 0.85 דולר אמריקני לדולר קנדי אחד. זאת יש לציין, לאחר שהדולר הקנדי רשם ?????’???? היחלשות של כ-4% מול הדולר האמריקני מתחילת חודש ינואר.
באופן טבעי, היצרנים בקנדה גם הם מברכים על היחלשות המטבע הקנדי. היצואנים בקנדה מתחילים לנשום לרווחה וגם הכלכלנים מצביעים על כך שהיחלשות המטבע Flug… צפויה להוביל להגברה חשובה של קצב האינפלציה שכמעט ונעצרה במדינה. כמו בכל שינוי מטבע, היצואנים מרוצים ואילו הצרכנים שרוכשים חלק ניכר מהסחורות והמוצרים בדולר אמריקני סובלים מעליית מחירים.
על פניו, נראה כי הממשל הקנדי והבנק המרכזי מצדדים במהלך ההיחלשות הזה ולכן הרכבת הזו כבר יצאה מהתחנה ועדיין לא מאוחר לעלות עליה בשלב זה.

המערכת מספקת פתרון

אנו ממליצים להשקיע בתחום המטבעות וגם בנכסים אחרים. מסחר אוטומטי באמצעות נותן מענה מצוין לבעיית התנודתיות בתיק ההשקעות. אלגוריתם המסחר משנה באופן תדיר את הפוזיציה повторов על פי שינויים במגמות המסחר בנכסים המרכיבים את תיק ההשקעות. המשקיעים באמצעות רובוט מסחר ייהנו מרווחים שייגזרו מניצול התנודתיות במחזורי המסחר, אותה תנודתיות שמובילה להפסדים בטווח הקצר לחלק גדול מהמשקיעים האנושיים.