המטבע האנגלי מתחזק ותופס את מרב תשומת הלב

הדיווחים הכלכליים מאנגליה תפסו את רוב תשומת הלב של המשקיעים אתמול.
בהמשך להמלצה שלנו לקניית פאונד, המשיך המטבע האנגלי להתחזק מול רוב מטבעות העולם. ניתן לראות כי הפאונד מתחזק מול כל מטבעות העולם כאשר היום ישנן ירידות קלות שהן מהוות הזדמנות לחיזוק פוזיציות של הפאונד. מבחינת הצמד פאונד דולר, לאחר מספר נסיונות כושלים לשבור את רמת 1.682 נראה כי המומנטום חזק מאוד ורמה זו תשבר בקרוב.

התחזקות הפאונד אל מול הדולר איננה מקרית

הדולר סובל מפיחות משמעותי בערכו, ישנם אינטרסים חזקים במדיניות האמריקאית להשאיר את הדולר חלש. בין השאר זה מאפשר להקטין את החוב במדינה ומעבר לכך, זה מחזק את מאזן המסחר של ארה”ב בזמן שהייצור בסין ממשיך להיות נמוך מהתחזיות. בהתאם לכך ניתן לראות שהמטבעות ממזרח; האוזי והקיווי מתחזקים משמעותי מול הדולר האמריקאי ומייצרים הזדמנות למכירת דולרים תוך ציפייה להחלשות נוספת בערך הדולר. עובדה נוספת שתומכת במכירת דולרים וקניית אוזי הינה הפרש ריביות חיובי שעומד על  2.25% לשנה.

לגבי היין היפני, אתמול התרחש ייסוף משמעותי בערכם. מול מספר מטבעות מרכזיים מתחילה להיווצר תבנית היפוך וצפוי שנראה המשך התחזקות היין בטווח הזמן של מספר שבועות מהיום. זאת בהתאם לסנטימנט הכלכלה כפי שנמדד אתמול והיה גבוה ב-7% מהמצופה כ-57.9 . המדד מודד כ-2000 עובדים משוק העבודה ותגובתם לנתונים הכלכליים הנוכחיים.

מטבע נוסף שמסתמן כי עתיד לסיים את גל הפיחות שהתרחש בערכו הינו הדולר הקנדי. לאחר תקופה ארוכה של מספר חודשים, הדולר קנדי מתחזק משמעותי מול מטבעות חלשים (דולר ואירו). עם תחילת החודש התפרסמו נתונים מעודדים על הכלכלה הקנדית כאשר המאזן המסחרי עלה מעט מעל המצופה, נוספו 42.9K משרות למשק כ-100% מעל המצופה. כמו-כן רמת האבטלה ירדה ל-6.9%. כמו-כן מתרחש תהליך אינפלציוני בריא בעיקר בתחום הייצור במפעלים.

היורו האירופאי ממשיך להיות חלש מאוד עם נתונים לא מעודדים בעיקר בתחום האינפלציה.נכון לשעה זו יורד היורו אל מול האוזי והקיווי והדולר האמריקאי. ניתן להבחין כי השבוע התקבלו מספר איתותים למכירת היורו בעיקר מול האוזי, הדולר קנדי, והקיווי. חולשה מקבילה של המטבע האירופאי מול שאר מטבעות העולם מאשרת כי מדובר במגמה רוחבית ולא באירוע נקודתי חולף. כמשקיעים חשוב לנו לדעת האם בפתחנו אירוע שרירותי או תהליך מסוים שנוכל לנצל על מנת להשיג תשואה עודפת בתיק ההשקעות.

לסיכום, מדד החוזק היחסי של ערך המטבעות מאשר כי הפאונד, האוזי הקיווי והיין היפני הינם מטבעות שנמצאים בפני ייסוף מסוים. בולטת במיוחד תנועת הפאונד שנראית בעלת מומנטום גבוה. מנגד, ניתן להבחין כי היורו והדולר האמריקאי סובלים מחוסר ביקושים בהתאם לדיווחים סותרים לגבי קצב ההתאוששות בכלכלות אלה.