הזדמנות במניות האנרגיה האמריקניות

למשקיעים חובבי סיכון, מומלץ להתמקד בשוק האמריקני במניות האנרגיה הקטנות והבינוניות. בטווח הקצר השוק האמריקני הולך לכיוון חיובי, המדד המוביל למניות חברות האנרגיה הקטנות והבינוניות נמצא אחרי ירידה של כ-50% ומהווה הזדמנות.

האופטימיות המחודשת סביב ההסדר הצפוי עם ממשלת יוון צפויה להמשיך ולאושש את שוקי המניות שסבלו ממימושים בשבועות הקרובים ובמחלקת המחקר ממליצים על הגברת החשיפה השבוע לשוק האמריקני שנהנה במיוחד מהאופטימיות הגלובאלית המחודשת.
לדברי כלכלנים, נראה כי ממצב שבו היה חשש כי השוק האמריקני יתאושש באיטיות לבד, בעוד שאר העולם מדשדש ואירופה מתדרדרת, נראה כי גרמניה ויוון יצליחו לקנות לשוק ההון העולמי עוד מספר חודשים של חסד עד המשבר הבא.

אנו ממליצים להתמקד בשוק האמריקני בשני מגזרים שמומלץ לתבל איתם את תיק ההשקעות מעבר להשקעה סולידית במדדים המובילים. האפיק הראשון, הוא מניות אנרגיה קטנות ובינונית בוול סטריט. הכלכלנים ציינו כי ה-Energy index600S&P SmallCap, המדד שעוקב אחרי 600 חברות אנרגיה קטנות ובינונות בארה”ב, רשם ירידה של כ-51.5% מחודש יוני 2014 עד חודש מרץ 2015, כיום המדד הזה והחברות הנסחרות בו, עשויות להוות הזדמנות השקעה אטרקטיבית אך בסיכון גבוה יחסית. חשוב לזכור כי למרות זאת, המוצר העיקרי שהחברות הללו מייצרות הוא נפט, שרשם זינוק של כ-42% לרמה של כ-61 דולר לחבית נפט. כל זאת בזמן שבתקופה המקבילה, רשמו חברות האנרגיה התאוששות של 4.8%.

דוגמה נוספת שמציגים הכלכלנים למדד שנראה כיום אטרקטיבי להשקעה הוא ה- S&P MidCap 400 Energy index שרשם עד היום ירידה של כ-36%, והתחזק עד עכשיו בכ-6% בלבד. בהנחת עבודה כי מחיר הנפט יישאר יציב סביב ה-60 דולר לחבית, קיים במדדי האנרגיה הללו פוטנציאל אפסייד של עשרות אחוזים למשקיעים חובבי סיכון.

לסיכום, נראה כי המשך מדיניות יונית מצד ה’פד’ שמגיב להתקדמות איטית יחסית של המשק האמריקני ובמקביל צפרת הרגעה מאירופה יהווו קטליזטור להמשך מהלך העליות בארה”ב בשבוע הקרוב.