גיבוי נתונים בענפים שונים כולל פיננסים – למה זה חובה?

לאור ריבוי הפריצות לחברות בענף פיננסי נשאלת השאלה:” מה קורה שם עם גיבוי של נתונים והגנה עלהם. כולם יודעים שבשנים האחרונות חלה עלייה מתמדת בשימוש בכלים דיגיטליים בכל התחומים ותחום הפיננסי לא נשאר מאחור. אבל יחד עם זאת גם מספר פריצות לאתרים ומערכות מידע גדלו. כולם זוכרים את הפריצה “המפורסמת” למאגר של חברת ביטוח שרביט, לאתרים של עורכי דין, לחברה של אחסון אתרים, לאתרי של חברות ממשלתיות רבות ועוד. אלו המקרים המדווחים והכי בולטים, אבל מה מספר המקרים, שמתרחשים מידי יום ולא מדווחים, עדיין אף אחד לא יודע.

לאור המצב כולם נדרשים לעמוד בסטנדרטים המחמירים ביותר של אבטחת המידע, כולל אותם חברות ביטוח, בנקים, בתי השקעות ועוד. כל הפלטפורמות האלו מנסים להישתדרג ולהרחיב שימוש בערוצים דיגיטליים, כמובן שזה גורם למערכות לשמור המון המום נתונים ופרטים, שלפעמים רגישים ביותר. לכן, לרב ארגונים עסקים גדולים גם שוכרים שירותי של חברות מתמחות באבטחת מידע וגם מחזיקים איש צוות אחראי על הנושא ולפעמים מחלקה שלמה.
אם מדובר על עסקים גדולים אז נראה שהכל ברור מאליו אבל אם העסק קטן או מתחיל, אז לרב בעלי העסקים לא כל כך מעוניינים בהוצאות נוספות על הנושא ומנסים לחסוך בהם. רק בדיעבד, במידה וקרה משהו הם נזכרים בעניין של גיבוי נתונים. כמובן, שבמידה וזה עסק שמתנהל עם מחשב אחד, תמיד קיימת אופציה לבצע שחזור דיסק קשיח במעבדות מקצועיות, אבל במידה ונעשה גיבוי העניין הזה הופך להיות ליותר פשוט וקל. אז אל תוותרו על הגיבוי, ניתן למצוא שיטה שתתאים לכם גם לפי הצרכים וגם לפי התקציב.

גיבוי נתונים בענפים שונים כולל פיננסים– למה זה חובה

דרך אגב עניין של גיבוי נתונים מתייחס גם למשתמש הפרטי. לכל אחד מאתנו יש היום במחשב אין ספור קבצים של תמונות, מסמכים, עבודות ועוד. חלקם חשובים וחלקם פחות. אז אם אתם רוצים להיות בטוחים, שהקבצים החשובים יהיו זמינים עבורכם, אז תרכשו חבילת גיבוי בענן או דיסק קשיח חיצוני, או תמצאו פתרון נוסף שיכול להתאים לכם וכך תהיו רגועים.
יש לא מעט שיטות גיבוי היום, לרב משתמשים בשיטת גיבוי נתונים בענן. זה מסלול, שבו נתונים שלהם זמינים מכל מקום בעולם, שיש בו גישה לאינטרנט. יתרון נוסף, שחברה שמספקת שירותי גיבוי גם אחראית על רמת אבטחת מידע ולכם מבצעת כל כמה זמן עדכונים ושדרוגים של המערכת.