בעלי עסקים כך תגנו על העסק שלכם מפני מתקפת סייבר

בתקופת הקורונה עסקים וארגונים רבים מתמודדים לא רק עם עניין הגבלות וסגר אלא גם עם מתקפות סייבר. אז למרות, שנושא הזה לא עומד ראשון בסדר עדיפויות הוא עדיין חייב להיות אחד מהחשובים. לאחרונה התרחשו לא מעט מתקפות פריצות, שמענו על חברות וארגונים גדולים, שמידע הרגיש נגנב והם קיבלו דרישת תשלום עבורו.

לכן, אם עד עכשיו לא ייחסתם לנושא הזה חשיבות רבה, כדאי שתשנו את הכיוון. אתם חייבים להגן על העסק שלכם וגם על המוניטין. דרך אגב, גם אם אתם עסק זעיר אל תזלזלו. יש עדויות ברשת, לכך שנפרצו אתרים של עורכי דין, אדריכלים ועוד.בשביל להגן על נכס דיגיטלי שלכם ברשת תקפידו על מספר כללים. דבר ראשון והכי חשוב תקפידו על ביצוע גיבוי מידע. הרבה פעמים בעלי עסקים מוותרים על הנושא הזה וזה לא נכון. במידה וקיים גיבויי עדכני, מאוד קל לשחזר את הנתונים הנדרשים. אבל במקרה שאין גיבוי ונפלתם קורבן לפריצה הדרך היחידה, שיכולה להיות זה לבצע שחזור מידע בחברה שמתמצאת בזה ורק כך תוכלו לחזור לשגרה די מהר וללא הפסדים מיותרים.

עוד דבר חשוב למניעת פריצות והשתלת וירוסים למיניהם זה שימוש בתוכנות “אנטי ווירוס”. כיום ניתן לרכוש ולהתקין את התוכנה בקלות, אבל מי שלא אוהב להתעסק בזה יכול לשכור שירות של חברות, שמספקות שירותי אבטחת מידע.חשוב להקפיד לבצע עדכונים לכל התוכנות וגם למערכת הפעלה, מכיוון, שעדכונים אלו בדרך כלל כוללים גם שיפורים ברמות האבטחה של מידע.

בעלי עסקים כך תגנו על העסק שלכם מפני מתקפת סייבר

כיום ברב העסקים עובדי חברה עובדים מהבית בשלט רחוק וכמעט לכולם יש גישה למידע מרחוק. במקרים מתן גישה בצורה דיפרנציאלית יסייע לכם להגן על מידע. אין צורך לתת גישה לכל החומרים לכל העובדים, תנהלו הרשאות בהתאם לצורך הממשי. למשל ניתן לתת גישה לפי מחלקות או לפי פרויקטים. תבדקו מי מהעובדים צריך לערוך ולעדכן נתונים בקבצים מסוימים ומי צריך רק לראות הנתונים. לפי זה ניתן לתת רמות שונות של גישה: רק להסתכלות או גם להסתכלות וגם לעריכה.

לא פחות חשוב לעצור שנייה גם על נושא מאוד טריוויאלי – פתיחת לינקים וביצוע הורדות קבצים מאנשים או חברות, שאינם מוכרות לעובדים. זה נושא שחייבים לעלות ולחדד אצל כל העמיתים.עכשיו נעבור לעניין של שמות וסיסמאות. מאוד חשוב לבחור בסיסמאות חזקות וגם לעדכן אותן לפי הצורך. בדרך כלל, כאשר מתרחשת פריצה אז הפורץ מנסה להשיג את הסיסמאות בעזרת תוכנה מיוחדת. במידה וזה יצליח, אז כל המידע ייחשף. הרי למרות, המלצות הרבות לערוך סיסמאות שונות עדיין יש לא מעט אנשים, שחוששים שישכחו את הסיסמא ולכן משתמשים באותה אחת בכל מקום.

ההמלצה של מומחי סייבר היא במידת האפשר להשתמש במחשב מעבודה רק לעניני עבודה ולהפך, במחשב ביתי לעניינים פרטיים שלכם.