בטווח הארוך הדולר יחצה את רמת 3.75

הדולר עשוי להיחלש לטווח של בין 3.57 ל-3.65 שקל לדולר בטווח הקצר, בטווח הארוך הדולר יפרוץ מעלה את רמת 3.75 שקל לדולר.

אנליסט בכיר אמר כי בטווח הקצר עשוי הדולר-שקל לעבור מימוש קל לאיזור הרצועה בין 3.65-3.57 שקל לדולר, אולם בטווח הארוך אין שום שינוי בהנחת העבודה כי הדולר בפני ייסוף מהותי מול כל מטבעות העולם ובפרט מול השקל הישראלי. התנהגות הדולר בעולם משתקפת ע”י מדד האינדקס, מדד המשקלל את יחס הדולר למטבעות העיקריים.

עם פריצת רמת 81.5 דולר סיפקנו איתות קנייה למדד אשר נסחר באיזור 85.9  דולר בשיא של יותר משנה. ישנן כמה סיבות מהותית לעליית הדולר כאשר העיקרית ביניהן היא ההבנה של משקיעים כי תקופת הריביות הנמוכה עתידה להסתיים בקרוב וכתוצאה מכך הדולר נהנה מביקושים הולכים וגוברים כאשר הון מופנה לנכסים פיננסים סוליידים המתומחרים בדולרים. מעבר לכך, השווקים אמנם נסחרים סביב רמות שיא, אולם רמות הסיכון עולות בהתמדה כאשר קצב עליית המחירים בשווקים יורד, עובדה הגורמת להוצאת כספים לאפיקים סולידיים שבינהם אג”ח והשקעה בדולר.

אל מול השקל הישראלי, אין שינוי בהנחת העבודה והצפי שבטווח הרחוק נראה את הדולר שובר את רמת 3.75 השקלים ואף צפונה. למשקיעים המעוניינים להצליח בשוק רצוי לפתח אסטרטגיית מסחר מוגדרת וברורה מראש לטווח הארוך ולא להילחץ מכל מימוש כזה או אחר שמתרחש בטווח הקצר.