אתנחתא בהיחלשות הדולר בישראל ובעולם

בטווח הזמן הקצר לדולר פוטנציאל התחזקות עד לרמת התמיכה ב-3.52 שקל לדולר

 

מחלקת המחקר שלנו: נוצרה תמיכה לדולר מול כלל המטבעות המובילים שעשויה להגיע גם לצמד דולר-שקל בטווח הקצר; לדעתנו מדובר באתנחתא בלבד בהיחלשותו של הדולר ואין להספיד את המשך היחלשותו בטווח הארוך.

נראה בטווח הקרוב אתנחתא זמנית בהיחלשותו של הדולר. להערכתנו, יש בטווח הקצר פוטנציאל התחזקות של הדולר עד לרמת ההתנגדות הראשונה ב-3.52 שקלים. עם זאת, בטווח הזמן הארוך יותר עדיין יש להמתין לעוד סימנים בטרם מספידים את היחלשותו של הדולר מול השקל.

היחלשות המדדים בעולם, הגדילה בתאבון המשקיעים למטבע “בטוח” דולרי בחודש האחרון, הירידות במחירי הזהב וירידת הריביות באג”ח האמריקאי הממשלתי מייצרים קרקע פורייה להתחזקות הדולר. מחלקת האנליסטאים של יוטרייד הוסיף כי לפני כשלושה שבועות הדולר שקל רשם שפל חדש לשנה הנוכחית סביב 3.45 שקל לדולר. הפיחות המשמעותי בערך הדולר אל מול השקל היה חופף להיחלשות הדולר מול המטבעות המובילים בעולם בעיקר מול היורו, הליש”ט, והפרנק השוויצרי.

בשלושת השבועות האחרונים נוצרה תמיכה לדולר האמריקני בפעם השנייה ב-2014. במידה והתמיכה הזו תחזיק  אנו עשויים לראות את הדולר מתחזק מול המטבעות המובילים וגם מול השקל הישראלי. חשוב להדגיש כי התמיכה הינה ברמת המגמה המינורית, זאת הנמשכת מספר ימים, ועדיין אין להספיד את מגמת הירידה של הדולר מול השקל.