איך עוברים הליך מדורג ומקבלים אזרחות

איך עוברים הליך מדורג ומקבלים אזרחות ישראלית

בשנים האחרונות עוד לפני פרוץ מגפת הקורונה התקדמות בתחום הטכנולוגי, כניסה של חברות תעופה רבות לשוק, שגרמה לירידת המחירים כל אלו הביאו לגל של היכרויות, זוגיות ונישואים בין אזרחי ישראל ואזרחים ממדינות אחרות. הכל נראה חלומי, כאשר בן/בת הזוג ממדינה אחרת – יהודים, אז הם יכולים לקבל אזרחות על בסיס חוק השבות, אך במקרה שזה לא כך הדרך היחידה לקבל תושבות או אזרחות בישראל זה לעבור הליך מדורג.

מה זה התהליך הזה?

כאשר ישראלים רוצים לחיות עם בני הזוג ללא אזרחות ישראלית בארץ הם צריכים להגיש בקשה למשרד הפנים שבה מבקשים להסדיר את מעמד של בן הזוג הזר (הכוונה בעל אזרחות של מדינה אחרת). לבקשה אתם תצטרכו לצרף גם אישורים, תעודות ומסמכים רבים. את אותם המסמכים חייבים לתרגם ולאמת אצל נוטריון ולאשר עם החותמת האפוסטיל.לאחר שליחת המסמכים תקבלו זימון לראיון אישי ראשון שבו תצטרכו להוכיח שמדובר על זוגיות אמתית ולא פיקטיבית. את כנות הקשר תוכלו להוכיח בעזרת תמונות משותפות, מכתבים או התכתבויות, הוכחות מחברים או בני משפחה ועוד.

איך עוברים הליך מדורג ומקבלים אזרחות ישראלית

חשוב לציין שבמידה ובן הזוג הזר אינו נמצא בחו”ל הבן הזוג הישראלי חייב להוציא הזמנה מסודרת עבור בן הזוג הזר, במידה וזה לא נעשה בהתאם לנוהל של משרד הפנים ישנו סיכוי לכך שבן הזוג הזר לא יורשה להיכנס לארץ ( על כך ידע כבר בביקורת גבולות בשדה תעופה בישראל). כך בשביל למנוע חשוב לבצע את כל השלבים לפי הנוהל. במידה ואתם לא כל כך מתמצאים בנושא תפנו לעורך דין העובד בתחום ההגירה ומתמחה בנושא של הליך מדורג בפרט.שלב הבא לאחר ששני בני הזוג כבר בארץ וכל המסמכים הוגשו כראוי, התקבלו ואושרו משרד הפנים ינפיק עבור בן הזוג זר את אשרה לתקופה מסוימת, שתאפשר לו לחיות ולעבוד בישראל. במשך בן הזוג זר יקבל גם תעודת זהות ארעית לתקופה מוגבלת, שאותה משרד הנים יכול לאריך מידי פעם. במהלך שנים הבאות יצטרכו בני הזוג להגיע מידי פעם לראיונות אישיים במשרד הפנים אשר בהם ימשיכו להוכיח כנות הקשר, ניהול משק בית יחד ועוד. כעבור תקופה של 4-5 שנים ובמידה וכל הראיונות עברו בהצלחה ולא משרד הפנים אין התנגדות בן הזוג הזר יכול להגיש בקשה לקבלת אזרחות או תושבות (במקרים מסוימים). במידה ומדובר על בני הזוג לא נשואים אלה ידועים בציבור התהליך בדרך כלל נמשך יותר זמן. במידה ובתקופה הזאת בני הזוג הידועים בציבור החליטו להתחתן, אז הם תצטרכו להגיש בקשה חוזרת עבור בן הזוג הזר שתאשר לו כניסה לארץ ואז אחרי החתונה להעביר את ההליך המדורג למסלולי של נשואים, שכפי שכבר נאמר יותר קצר.