מחשוב ענן בתחום של מסחר אלקטרוני

איך מחשוב ענן משפיע על תחום של מסחר אלקטרוני?

כולם יודעים ומסכימים, שפריצה בעולם הטכנולוגי גרמה גם לפריחה בתחום של מסחר האלקטרוני. השחקן המרכזי בעולם הטכנולוגי זה מחשוב ענן.  בעצם זו מערכת מאפשרת לגשת לנתונים ששמורים בה מכל מקום בעולם, שקיימת בו גישה לאינטרנט. זה פוטר אנשים מצורך להוריד מספר לא קטן של תוכנות למחשב ובכך לגרום לדיסק קשיח של המחשב להיות עמוס בנתונים.

מה זה בעצם הטכנולוגיה הקסומה הזאת?

למעשה זו מערכת, שמציעה את מגוון שירותי המחשב דרך הרשת בהתאם לדרישה של לקוח. הדבר הפנטסטי, שאין צורך מראש לרכוש חבילות ענקיות, משום שבמערכת הזו ניתן לשנות או לשדרג את החבילה במהירות ובקלות. יתרון נוסף בכך, שאותו בעל העסק אינו נדרש להשקיע הון ברכישת של ציוד ותוכנות וגם לא בהעסקת אדם שינהל את כל המערך ויהיה אחראי גם על מתן תמיכה טכנית במידת הצורך.נתייחס גם לעניין של אבטחת נתונים. עם רכישת שירותי מחשוב ענן רב העניין של הגנת נתונים עובר לספק של שירותי מחשוב. שמלבד החיסכון הכספי זה גם עניין של נוחות. בדרך כלל ספקי מחשוב ענן ככל הזמן נמצאים עם יד על הדופק, הם מעדכנים ומשדרגים את התשתיות ואלגוריתמים כך שיהיה עמידים מפני מתקפות סייבר למיניהן. בנוסף מידע שלכם גם מגובה ולפעמים לא פעם אחד. כך שבמקרה הכי גרוע ניתן יהיה לבצע שחזור מידע.

איך מחשוב ענן משפיע על תחום של מסחר אלקטרוני

אם נתייחס להתפתחויות של שנתיים האחרונות אז ניתן לציין שמגפת הקורונה גרמה למרבית העסקים לעבור לעבוד בצורה מקוונת, ובכך גרמה לקפיצה והאצה של עולם הטכנולוגיות. ארגונים עברו לעבוד מהבית, בעלי רשתות וחנויות הקימו אתרי מסחר מקוון, נפתחו המון פלטפורמות חדשות למטרות גיימינג וסטרימינג. כל אלו קשורים בצד כלשהו למחשוב ענן.גם לפני קורונה טרנד של מחשוב ענן היה בשיא אבל לאחר פרוץ המגפה הוא הפך להיות אחד החזקים ביותר. ארגונים, חברות גדולות, בינוניות וקטנות, בעלי העסקים ואפילו אנשים הפרטיים התחילו להשתמש בטכנולוגיה זו.

אם נעבור לעניין של השקעות ואל תשכחו שכל המידע אינה מהווה המלצה להשקעות באפיק כזה או אחר ולכן בשביל לקבל החלטה תצטרכו לבדוק את האפיק לעומק ולקבל החלטה לגבי כדאות של ההשקעה מסוג הזה.